Serhat Saçkesen

    1984’ de Ankara’ da doğdum. Lise eğitimimden sonra 2002’ de aşçılık kariyerime Antalya’ da beş yıldızlı bir otelde mutfak yardımcı elemanı olarak başladım. Bugüne kadar pek çok beş yıldızlı otel ve üst düzey restoranlarda şeflik yaptım. Şu anda da büyük bir markanın mutfak koordinatörlüğünü ve kurucu şefliğini yapmaktayım.
    Bu kariyerin yanı sıra 2009’ da fotoğraf makinası ve hobi olarak başladığım fotoğrafçılık ile tanıştım. Zamanla mesleğim ve fotoğraf hobimi birleştirdim. Şu anda profesyonel olarak yaptığım yemek fotoğrafçılığı konusunda kendimi geliştirdim. 2011’ den beri pek çok otel, ulusal dergi, ulusal gazete ve restoranlar için fotoğraf çektim. Yeni açılmış markaların yükselişlerine ve tanınırlıklarına katkıda bulunmak için hem sosyal medya hem de menü fotoğraflarını çekmek, bana çok büyük keyif verdi. Daha sonra büyük markaların ve ulusal otel zincirlerinin menü ve dergi fotoğraflarını çektim.
   Bu macera içinde yıllar su gibi akıp geçti ve hem yemek yapmak hem de fotoğraflamaktan büyük keyif aldığımı farkettim. Çok güzel bir söz vardır ; eğer sevdiğin işi yapıyorsan ömrün boyunca çalışmazsın. Ben bu motto ile yoluma devam ediyorum. Sizin işinizi, kendimle özdeşleştirip, sahiplenmek ve fotoğraflarınızı çekmek bana büyük keyif veriyor.
 
Bol ışıklı, güzel fotoğraflı günlerde buluşmak dileği ile...

________________

I was born in 1984 in Ankara. After my high school education, I started my cooking career in a five-star hotel in Antalya as a kitchen assistant. I have worked as a chef in many five-star hotels and restaurants serving high standards. Currently, I’ m the kitchen coordinator and a chef of a big brand.
In addition to this career, I met photography and camera, which I started as a hobby in 2009. Over time, I combined my job and my hobby of photography. I have improved myself in food photography, which I am currently doing professionally. Since 2011, I have taken photos for many hotels, national magazines, national newspapers and restaurants. It has given me great pleasure to take photos of both social media and the menu to contribute to the rise and recognition of newly opened brands. Then I took photos of the menus and magazines of big brands and chains of national hotels.
In this adventure, years passed so quickly and I realized that I enjoyed both cooking and photographing. There is a very nice saying; If you do what you love, you will not work for life. I continue my way with this motto. It gives me great pleasure to identify and own your work with myself and take your photos.

Hope to meet you on days with lots of light and beautiful photos...